Barion Pixel
Top

Ha szeptember, akkor szüret! Legalább is mi így indítottuk. 

Zoli kipréselt egy mázsa szőlőt, aminek a nagy részéből szőlőlevet csináltunk.

Tudtad, hogy a frissen préselt szőlőlének mennyi jótékony hatása van? Nem csak belsőleg, de külsőleg, a bőrápolásban is szuperül használható, ugyanis tele van sejtvédő (antioxidáns) hatású fitonutriensekkel, olyan anyagokkal, melyeket előszerettel használnak a kozmetikum gyártók is ránctalanító, hidratáló, regeneráló hatása miatt. 

Ilyen összetevő például a kávésav (caffeic acid), galluszsav (gallic acid), ferulasav (ferulic acid), kumársav (coumaric acid), PCA (protocatechuic acid), rutin, rezveratrol, quercetin, vagy a C, K, A vitamin. 

Ezek az összetevők már önmagukban is rendkívül jótékony hatásúak a bőrre, nem véletlenül népszerűek a kozmetikai iparban, de így együtt, természetes, komplex formában, frissen felhasználva pedig valami csoda. 🙂 

Én legalább is imádom az azonnali hidratáló, regeneráló hatását, amit mindezen anyagok mellett a szőlő természetes cukortartalmának is köszönhetünk. (A cukrot -INCI: Sucrose- a kozmetikum gyártók ugyanis elsősorban hidratáló hatása miatt használják!)

Mint minden kozmetikai alapanyagnál, itt is rendkívül fontos az szőlő minősége, hiszen ez fogja meghatározni a hatását. 

Ha tehetjük, válasszuk a vegyszermentest és a hazait, és akkor vásároljuk a szőlőt, amikor szezonja van!

Hogyan használom a frissen préselt szőlőlevet a bőrápolásban?

Egyik legegyszerűbb módja az, ha a por alapú pakolásodat ezzel kevered össze. 

Ehhez nem kell mást tenned, mint a pakoláshoz annyi szőlőlevet adni, amennyitől tejfölös állagúvá nem válik. Ha ez megvan akkor a szokásos módon felviszed és kb. 10 percig az arcodon hagyod. 

Egyik legkedvesebb természetes pakolás alapom a zabpehelyliszt. Minél finomabb őrlésű, annál jobb. 🙂 

A zab rendkívül jótékony hatású a bőrre, különösen a száraz, érzékeny és ekcémára hajlamos bőr profitál belőle. És ami a legszuperebb az az, hogy használtával egy az egyben ki tudod váltani a bolti arctisztítókat, tusfürdőket, szappanokat! De erről még fogok írni bőven..

Ebben a videóban egy zabpehelyliszt alapú nyugtató és hidratáló pakolást készítettem frissen préselt szőlőlé és levendula aromavíz keverékével, kiegészítve pár csepp hidegen sajtolt napraforgó olajjal a hidratáltság fokozása végett.

De ha te mégis inkább a kész és komplex megoldások híve vagy, akkor a hazai Colo márka por alapú pakolásai biztosan be fognak jönni!

Az egyik egy fantasztikus hidratáló, feszesítő, a másik pedig egy szuper méregtelenítő, gyulladáscsökkentő porkeverék.

Ezeket természetesen sima vízzel is tudod aktiválni, de érdemesebb a hatóanyagokban gazdagabb aromavizeket (pl. levendula, rózsa), gyógyteákat (pl. kamilla, orvosi zilíz, csalán), növényi tejeket (pl. kókusz, zab, mandula), folyékony, fermentált tejtermékeket (pl. joghurt, kefir, aludttej) használni, mert úgy még hatékonyabb. 🙂 

Forrás:

Tetszett a bejegyzés?

Ha neked is tetszett a bejegyzés és nem akarsz lemaradni a legfrissebb tartalmainkról, iratkozz fel hírlevelünkre!

Kövess minket közösségi oldalainkon:

Ha egy támogató közösség tagja lennél, ahol bátran kérdezhetsz a slow szépség, öko háztartás és a kisgyermekes mindennapok témaköreiben, akkor csatlakozz a VIP csoportunkhoz a Facebookon!

v

Földbarát szépség a természettel egységben